تغییر سبک زندگی این روزهای خیلی از ما باعث شده است که وقت کمتری برای انجام فعالیت‌های فیزیکی روزانه داشته باشیم و به همین دلیل هم بسیاری از مشکلات گوارشی، مخصوصا یبوست و مشکلات مربوط به هضم به سراغ‌مان بیاید. به همین دلیل، توصیه ما به افرادی که به فکر سلامت خود هستند این است که سفارش و مصرف ماست همراه با غذای خود را فراموش نکنند.

ماست‌ها، مخصوصا اگر پروبیوتیک باشند، حاوی باکتری‌هایی مفید برای دستگاه گوارش هستند که می‌توانند به هضم بهتر مواد غذایی و تحریک حرکات دودی روده کمک کنند. همین مساله می‌تواند به مرور زمان و با بهبود عملکرد سیستم گوارشی، احتمال ابتلا به یبوست یا احساس پری سر دل را کم کند.

از طرف دیگر، اگر در منوی رستورانی که رفتید، ماست و سبزیجات یا ماست و خیار وجود داشت، حتما این محصولات را هم امتحان کنید. ماست‌های طعم‌دار که حاوی خیار یا سبزیجات هستند، فیبر بالایی دارند و علاوه بر اینکه برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش مفید هستند، می‌توانند جلوی افزایش فشار یا قند خون ناشی از غذا خوردن را هم بگیرند. فقط حواس‌تان باشد که از مسولان رستوران بخواهید برای افزایش ارزش تغذیه‌ای ماست ساده یا ماست و سبزیجات خود، نمک اضافی به این محصول اضافه نکنند. مصرف ماست همراه با غذا، علاوه بر تمام خوبی‌هایی که به آنها اشاره کردیم، می‌تواند باعث افزایش دریافت کلسیم و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها هم بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *