طرز تهیه اسموتی دتوکس بسیار ساده است. شما می‌توانید به‌راحتی و با صرف زمانی اندک از طرز تهیه اسموتی دتوکس پیروی کنید و این نوشیدنی مفید را تهیه کنید. این اسموتی جزو نوشیدنی‌های بسیار پرطرفدار این روزهاست. این دست از اسموتی‌ها، در کنار خوش‌طعم و گوارابودن، فواید بسیاری دارد. از روی فواید این اسموتی لقب‌های فراوانی هم برای آن انتخاب کرده‌اند. برخی به آن اسموتی سم‌زدا می‌گویند و برخی به آن اسموتی لاغری. سادگی طرز تهیه اسموتی دتوکس و دم‌دست‌بودن مواد اولیه این اجازه را می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان آن را درست کنید. همچنین شما می‌توانید سری به اسنپ‌فود بزنید و انواع اسموتی‌ها را در منوی بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها پیدا کنید و به‌صورت آنلاین سفارش دهید.

اسموتی چیست
اسموتی شباهت‌های فراوانی به آبمیوه دارد، اما برخلاف آب‌میوه و حتی بیشتر از آب‌میوه‌های پالپ‌دار، فیبر زیادی در خود جای داده است. درواقع اسموتی را می‌توان پوره‌ی میوه نامید. اسموتی‌ها، در مقایسه با آبمیوه‌ها، مواد مغذی بیشتری دارند.

اسموتی‌ها معمولاً از میوه‌ها و سبزیجات یا صیفی‌جات یا ترکیب آن‌ها تهیه می‌شوند. با توجه به مواد مغذی فراوانی که در اسموتی‌ها به کار می‌رود بسیاری به آن لقب سوپرفود (Superfood) داده‌اند. همچنین به‌عقیده‌ی بسیاری از افراد می‌توان اسموتی‌ها را نسل جدید فست‌فودها دانست.

به‌دلیل طرز تهیه‌ی ساده‌ی اسموتی‌ها شما می‌توانید در زمانی بسیار اندک آن‌ها را تهیه کنید. همچنین وقت بسیار کمتری هم برای صرف آن به کار می‌رود. کافی است زمان تهیه و مصرف این مواد را با انواع سالاد مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *